Гучна сmерть ск0лихнула всіх – легенда, українці աоковані. Не чекали – фанати і к0леги в траурі

Похорони сценариста мають відбутися 23 грудня.

Про смерть письменника повідомив його колега, сценарист і письменник Михайло Ліпскеров на своїй сторінці в Facebook. Причина смерті не уточнюється.

“Витягів з телефонних розмов з А. Курляндським не буде. Одного з нас більше немає”, – написав Ліпскеров.

Письменник, сценарист, автор дитячих книг є одним із творців мультсеріалів Ну, постривай!, Чудовий Гоша, Повернення блудного папуги, Баба Яга проти тощо. Ці мультфільми широко розійшлися на цитати.

Олександр Курляндський був одним зі сценаристів найвідомішого вітчизняного мультсеріалу “Ну, постривай!”. Він також працював над сценаріями мультфільмів “Повернення блудного папуги”, “Яблучний пиріг”, “Чудовий Гоша”. Гумористичні оповідання Курляндського увійшли до кіножурналу “Єралаш”. Всього за сценаріями Олександра Курляндського було знято понад 40 мультфільмів.

У 1988 році Курляндський як автор сценарію “Ну, постривай!” разом з режисером В’ячеславом Котьоночкіним і художником Світозаром Русаковим був удостоєний Державної премії СРСР за твори літератури і мистецтва для дітей.

Курляндський є лауреатом низки престижних в СРСР і Росії премій, серед яких “Золоте теля”, “Премія клубу 12 стільців”, “Літературна Газета”.

Його фільмографія складається з понад 60 робіт.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *